Resistor: thick film; high power; SMD; 2817; 330Ω; 4W; ±1%
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
SP174WF3300T1E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: SP174WF3300T1E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; high power; SMD; 2817; 330Ω; 4W; ±1%
| Mounting | SMD |
| Power | 4W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 250V |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Max. overload voltage | 500V |
| Kind of resistor | high power |