Resistor: thick film; high power; SMD; 4320; 330Ω; 5W; ±5%
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
SP205WJ0331T1E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: SP205WJ0331T1E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; high power; SMD; 4320; 330Ω; 5W; ±5%
| Mounting | SMD |
| Power | 5W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Max. overload voltage | 600V |
| Kind of resistor | high power |