Diode: TVS array; 3.5V; 30A; bidirectional; 750W; SOD323
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SP4020-01FTG-C-1
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: SP4020-01FTG-C
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; 3.5V; 30A; bidirectional; 750W; SOD323
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 3.3V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Version | ESD |
| Application | automotive industry, Ethernet |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 3.5V |
| Leakage current | 100nA |
| Capacitance | 2.5pF |