Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 12A; 12÷280VAC; -40÷100°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SP852120
Manufacturer: CELDUC
Manufacturer code: SP852120
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 12A; 12÷280VAC; -40÷100°C
| Max. operating current | 12A |
| Operating temperature | -40...100°C |
| IP rating | IP00 |
| Leads | connectors |
| Body dimensions | 38x56.9x22mm |
| Switched voltage | 12...280V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |