Plugs; Body: red; Out.diam:95mm; H:40mm; Mat: LDPE; Shape: round
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SP900
Manufacturer:
Manufacturer code:
Specification for Plugs; Body: red; Out.diam:95mm; H:40mm; Mat: LDPE; Shape: round
| Mounting | push-in |
| Version | conical, with flange |
| Series | SafeCAP |
| Body material | LDPE |
| Height | 40mm |
| Body colour | red |
| Outside diameter | 95mm |
| Shape | round |
| Flange diameter | 105mm |
| Type of protective element | plugs |