Power supply: switched-mode; for building in; 75W; 12VDC; 6.3A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SPA-075-12
Manufacturer: AUTONICS
Manufacturer code: SPA-075-12
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; for building in; 75W; 12VDC; 6.3A
| Output current | 6.3A |
| Supply voltage | 85...264V AC |
| Power | 75W |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | screw terminals |