Converter: DC/DC; 2W; Uin:18÷36V; 15VDC; Iout:133.33mA; SIP; 4.8g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SPA02B-15
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 2W; Uin:18÷36V; 15VDC; Iout:133.33mA; SIP; 4.8g
| Output current | 133.33mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of converter | DC/DC |
| Protection | overload, short-circuit |
| Series | SPA |
| Body dimensions | 21.8x9.2x11.1mm |
| Weight | 4.8g |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 18...36V |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 100kHz |