LED tape; RGB; LED/m: 60; SMD; 24V; W: 10mm; 120°; D: 2mm; IP20; 14.4W/m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SPB-60-RGB-24
Manufacturer: FOSE
Manufacturer code: SPB-60-RGB-24
Product downloads
Specification for LED tape; RGB; LED/m: 60; SMD; 24V; W: 10mm; 120°; D: 2mm; IP20; 14.4W/m
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 24V DC |
| IP rating | IP20 |
| Width | 10mm |
| Thickness | 2mm |
| LED colour | RGB |
| LED per meter amount | 60 |
| Maximum power per meter | 14.4W/m |