Product code: SS10U100
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: SS10U100
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. forward impulse current
  • Load current
  • Max. forward voltage
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; 100V; 10A; Ufmax: 0.65V; TO277
Mounting SMD
Case TO277
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Max. forward impulse current 150A
Load current 10A
Max. forward voltage 650mV