Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 30A; 48÷660VAC; DIN; 22.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SSM1A430M7
Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
Manufacturer code: SSM1A430M7
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 30A; 48÷660VAC; DIN; 22.5mm
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 30A |
| IP rating | IP20 |
| Width | 22.5mm |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |