Signaller: lighting-sound; 12÷28VDC; siren,flashing light; IP66
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SYG1/LX-W/RF/R1/WP
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SYG1/LX-W/RF/R1/WP
Product downloads
Specification for Signaller: lighting-sound; 12÷28VDC; siren,flashing light; IP66
| Supply voltage | 12...28V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP66 |
| Colour | red |
| Body material | polycarbonate |
| Light source | LED |
| Sound level | 100dB |
| Signalling method | flashing light, siren |
| Type of signaller | lighting-sound |
| Flashing frequency | 1Hz |