Sound transducer: siren; dynamic; 1 tone; 1200mA; Ø: 100mm; 12VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SYR-310AQ
Manufacturer:
Manufacturer code: PS310AQ
Product downloads
Specification for Sound transducer: siren; dynamic; 1 tone; 1200mA; Ø: 100mm; 12VDC
| Operating voltage | 12V DC |
| Length | 105mm |
| Operating current | 1.2A |
| Diameter | 100mm |
| Sound level | 115dB |
| Type of sound transducer | siren |
| Kind of loudspeaker | dynamic |
| Sound transducer features | 1 tone |
| Kind of sound | continuous |