Power supply: switched-mode; 15VDC; 4.33A; Out: 5,5/2,1; 65W
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SYS1548-6515-T2
Manufacturer: SUNNY
Manufacturer code: SYS1548-6515-T2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 15VDC; 4.33A; Out: 5,5/2,1; 65W
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 65W |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Polarisation | positive inner pin |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 115x55x35mm |
| Kit contents | without power cable |
| Maximum output current | 4.33A |
| Output voltage | 15V DC |
| Kind of input connector | IEC C8 |
| Kind of output connector | 5,5/2,1 |
| Connector variant | straight |
| Conform to the norm | Energy efficiency Level VI |
| Length of output cable | 1.5m |