Power supply: switched-mode; 5VDC; 4A; Out: 5,5/2,1; 20W; 90÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SYS1588-2005-T3
Manufacturer: SUNNY
Manufacturer code: SYS1588-2005-T3
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; 5VDC; 4A; Out: 5,5/2,1; 20W; 90÷264VAC
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 20W |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Polarisation | positive inner pin |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 92x50x32mm |
| Kit contents | without power cable |
| Maximum output current | 4A |
| Output voltage | 5V DC |
| Kind of input connector | IEC C14 |
| Kind of output connector | 5,5/2,1 |
| Connector variant | straight |
| Conform to the norm | Energy efficiency Level VI |
| Length of output cable | 1.37m |