Power supply: switched-mode; plug; 5VDC; 1.2A; 6W; Plug: EU; 79.03%
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SYS1638-0605-W2E-MINIUSB
Manufacturer: SUNNY
Manufacturer code: SYS1638-0605-W2E-MINIUSB
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; plug; 5VDC; 1.2A; 6W; Plug: EU; 79.03%
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 6W |
| Operating temperature | 0...40°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Maximum output current | 1.2A |
| Output voltage | 5V DC |
| Kind of output connector | mini USB |
| Conform to the norm | Energy efficiency Level VI |