Product code: SZMM3Z6V8T1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SZMM3Z6V8T1G
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.3W; 6.8V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Tolerance ±6%
Application automotive industry
Power dissipation 300mW
Type of diode Zener
Zener voltage 6.8V