Enclosure: junction box; X: 116mm; Y: 150mm; Z: 67mm; polypropylene
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T 100 2MSD WS
Manufacturer: OBO BETTERMANN
Manufacturer code: T 100 2MSD WS
Product downloads
Specification for Enclosure: junction box; X: 116mm; Y: 150mm; Z: 67mm; polypropylene
| IP rating | IP30 |
| Enclosure material | polypropylene |
| Type of enclosure | junction box |
| Resistance to | UV rays |
| Dimension Y | 150mm |
| Body colour | light grey |
| Dimension X | 116mm |
| Dimension Z | 67mm |
| Kind of output connector | EU plug-in socket |
| Number of output sockets | 2 |