Enclosure: junction box; X: 116mm; Y: 150mm; Z: 67mm; polypropylene
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T 100 RW
Manufacturer: OBO BETTERMANN
Manufacturer code: T 100 RW
Product downloads
Specification for Enclosure: junction box; X: 116mm; Y: 150mm; Z: 67mm; polypropylene
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | polypropylene |
| Type of enclosure | junction box |
| Version | with membrane cable glands |
| Dimension Y | 150mm |
| Body colour | white |
| Dimension X | 116mm |
| Dimension Z | 67mm |
| Cover colour | white |
| Mechanical impact resistance | IK07 |
| Enclosure description | 10 x gland |