Enclosure: junction box; X: 190mm; Y: 250mm; Z: 112mm; IP66
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T 250 OE HD LGR
Manufacturer: OBO BETTERMANN
Manufacturer code: T 250 OE HD LGR
Product downloads
Specification for Enclosure: junction box; X: 190mm; Y: 250mm; Z: 112mm; IP66
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | polycarbonate, polypropylene |
| Type of enclosure | junction box |
| Resistance to | UV rays |
| Dimension Y | 250mm |
| Body colour | light grey |
| Dimension X | 190mm |
| Dimension Z | 112mm |
| Kit contents | DIN rail |
| Cover colour | light grey |
| Mechanical impact resistance | IK10 |