Timer; 0,1s÷100h; 4PDT; 250VAC/6A; 24VAC; DIN,socket,on panel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T-R4E-2014-23-5024
Manufacturer: RELPOL
Manufacturer code: T-R4E-2014-23-5024
Product downloads
Specification for Timer; 0,1s÷100h; 4PDT; 250VAC/6A; 24VAC; DIN,socket,on panel
| Mounting | on panel, socket, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 24V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP40 |
| Number of pins | 14 |
| Kind of output | 4PDT |
| Indication | LED |
| Electrical connection | 2,5x0,5mm terminals |
| Counting range | 0,1s...100h |
| Counter operation modes | delayed switching on |
| number of operation modes | 1 |
| OEM number | 854942 |