Grommet; Ømount.hole: 50mm; TPE (thermoplastic elastomer)
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T-RGDM50 RAL 7035 UL94V-0
Manufacturer: MOREK
Manufacturer code: T-RGDM50 RAL 7035 UL94V-0
Product downloads
Specification for Grommet; Ømount.hole: 50mm; TPE (thermoplastic elastomer)
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body material | TPE (thermoplastic elastomer) |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | light grey |
| Panel cutout diameter | 50mm |
| Panel thickness | 1.5...3mm |
| Cable external diameter | 12...44mm |
| Type of cable accessories | grommet |