Signaller: lighting-sound; 48÷240VDC; Colour: green; IP65; 100mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T0-IT070G240Z
Manufacturer: EMAS
Manufacturer code: T0-IT070G240Z
Specification for Signaller: lighting-sound; 48÷240VDC; Colour: green; IP65; 100mA
| Supply voltage | 48...240V AC, 48...240V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | green |
| Series | IT070 |
| Body material | ABS, polycarbonate |
| Body dimensions | Ø70x229mm |
| Dielectric strength | 1.5kV AC |
| Current rating | 100mA |
| Additional functions | 8 lighting functions |
| Insulation voltage | 300V |
| Operational life | 20000h |
| Light source | LED |
| Sound level | 130dB |
| Signalling method | blinking light, buzzer, continuous light |
| Type of signaller | lighting-sound |