Signaller: lighting; red; Series: IT; 220VAC; Light source: LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T0-IT120R220
Manufacturer: EMAS
Manufacturer code: T0-IT120R220
Product downloads
Specification for Signaller: lighting; red; Series: IT; 220VAC; Light source: LED
| Supply voltage | 220V AC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| Colour | red |
| Series | IT |
| Power consumption | 3.4W |
| Additional functions | 8 lighting functions |
| Light source | LED |
| Signalling method | 360º, blinking light, flashing light, rotating light |
| Type of signaller | lighting |
| Lamp diameter | 120mm |