Motor breaker; for DIN rail mounting; 0.1÷0.16A; IP40; -5÷40°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T0-MKS1TM-0.16
Manufacturer: EMAS
Manufacturer code: T0-MKS1TM-0.16
Product downloads
Specification for Motor breaker; for DIN rail mounting; 0.1÷0.16A; IP40; -5÷40°C
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -5...40°C |
| IP rating | IP40 |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Insulation voltage | 690V |
| Electrical connection | screw |
| Electrical life | 100000cycles |
| Type of protection | motor breaker |
| Range of overcurrent release settings | 0.1...0.16A |