Digital camera / microscope; L: 100mm; Ø: 32mm; Mag: x20÷x90
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T0051383599N
Manufacturer: WELLER (1)
Manufacturer code: T0051383599N
Product downloads
Specification for Digital camera / microscope; L: 100mm; Ø: 32mm; Mag: x20÷x90
| Interface | USB 2.0 |
| Length | 100mm |
| Cable length | 1.8m |
| Diameter | 32mm |
| Number of diodes | 8 |
| Power supply | from USB port |
| Illumination | LED |
| Type of tools set | digital camera / microscope |
| Magnification | x20...x90 |
| Inspection tool features | displaying: 30 frames/second, sensor 1/3" Color CMOS, image recording |