Soldering station; digital; ESD; 200W; 50÷550°C; Plug: EU
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T0053427399N
Manufacturer: WELLER (1)
Manufacturer code: T0053427399N
Product downloads
Specification for Soldering station; digital; ESD; 200W; 50÷550°C; Plug: EU
| Power | 65W |
| Interface | USB A |
| Version | ESD |
| Temperature control | digital, touchpad |
| Soldering equipment features | earthing socket, stand tilt can be adjusted within 30° to 80° range |
| Soldering iron supply voltage | 24V |
| Kind of heating element | standard |
| Station power | 200W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Station functions | automatic power saving, hibernation mode, memory parameters on a USB, parameters interlock, push-buttons for quick temperature change, stand-by |