Soldering/desoldering station; digital; 255W; 120W; 120W; 230VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T0053429399N
Manufacturer: WELLER (1)
Manufacturer code: T0053429399N
Product downloads
Specification for Soldering/desoldering station; digital; 255W; 120W; 120W; 230VAC
| Power | 120W |
| Number of channels | 2 |
| Caution! | station requires connection to a compressed air source |
| Temperature control | digital, touchpad |
| Station power | 255W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Desoldering iron power | 120W |
| Station functions | memory parameters on a USB, parameters interlock, stand-by |