Station: soldering; Station power: 95W; Power: 80W; 50÷450°C; ESD
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T0053440699N
Manufacturer: WELLER (1)
Manufacturer code: T0053440699N
Product downloads
Specification for Station: soldering; Station power: 95W; Power: 80W; 50÷450°C; ESD
| Power | 80W |
| Number of channels | 1 |
| Version | ESD |
| Kind of display used | LCD |
| Temperature control | digital, with push-buttons |
| Soldering equipment features | earthing socket |
| Soldering iron supply voltage | 24V |
| Station power | 95W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Station functions | hibernation mode, parameters interlock, stand-by, temperature calibration |