Tape: fixing; W: 19mm; L: 50m; D: 0.13mm; V: double-sided; acrylic
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T130B 19MM 50M
Manufacturer:
Manufacturer code: T130B 19MM 50M
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 19mm; L: 50m; D: 0.13mm; V: double-sided; acrylic
| Operating temperature | -40...150°C |
| Colour | transparent |
| Version | double-sided |
| Width | 19mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 130µm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Kind of adhesive | acrylic |