Specification for Wire: loudspeaker cable; 2x13AWG; stranded; OFC; black; unshielded
| Operating temperature | -20...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 2 |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 8.5mm |
| Insulation colour | black |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | no classification |