Triac; 600V; 30A; 35mA; THT; high temperature; Snubberless™; tube
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T3035H-6I
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: T3035H-6I
Product downloads
Specification for Triac; 600V; 30A; 35mA; THT; high temperature; Snubberless™; tube
| Mounting | THT |
| Case | TO220ABIns |
| Kind of package | tube |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 30A |
| Gate current | 35mA |
| Features of semiconductor devices | high temperature |
| Technology | Snubberless™ |