Specification for Wire: microphone cable; 2x0,22mm2; blue; OFC; PVC; -15÷70°C; Ø6.3mm
| Operating temperature | -15...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Cable features | low-capacitance |
| Number of cores | 2 |
| Wire insulation material | PVC |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 6.3mm |
| Insulation colour | blue |
| Type of wire | microphone cable |
| Shield structure | braid made of copper wires |
| CPR standard | no classification |