Wire: loudspeaker cable; 4x11AWG; stranded; OFC; black; unshielded
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T35
Manufacturer: TASKER
Manufacturer code: T35
Product downloads
Specification for Wire: loudspeaker cable; 4x11AWG; stranded; OFC; black; unshielded
| Operating temperature | -20...70°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | OFC |
| Number of cores | 4 |
| Rated voltage | 49V AC |
| Cable external diameter | 12mm |
| Insulation colour | black |
| Type of wire | loudspeaker cable |
| Shield structure | unshielded |
| CPR standard | no classification |