Benchtop multimeter; TFT 4,3" (480x272) 4,5 digit; True RMS AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T3DMM4-5
Manufacturer: TELEDYNE LECROY
Manufacturer code: T3DMM4-5
Product downloads
Specification for Benchtop multimeter; TFT 4,3" (480x272) 4,5 digit; True RMS AC
| Supply voltage | 230V AC |
| Interface | LAN, USB |
| Dimensions | 293.75x260.27x107.21mm |
| Temperature measuring range | -270...1370°C |
| Kind of display used | TFT 4,3" |
| Display resolution | 480x272 |
| Standard equipment | 2 crocodile clips, mains cable, test leads, USB cable |
| Type of meter | benchtop multimeter |
| Diode test | yes |
| True effective value measurement | True RMS AC |