Oscilloscope: digital; Band: ≤350MHz; Channels: 2; 28Mpts; 2Gsps
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T3DSO1302A
Manufacturer: TELEDYNE LECROY
Manufacturer code: T3DSO1302A
Product downloads
Specification for Oscilloscope: digital; Band: ≤350MHz; Channels: 2; 28Mpts; 2Gsps
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Number of channels | 2 |
| Interface | LAN, USB |
| Dimensions | 312x132.6x151mm |
| Kind of display used | color |
| Display resolution | 800x480 |
| Max. input voltage | 400V |
| Trigger | dropout, falling-edge, impulse width, pattern width, rising-edge, runt, video signal, window |
| Measuring instrument features | automatic measurements function, defined part of displayed signal zoom, mathematical functions: addition, subtraction, division, multiplication and FFT |
| Sampling | 2Gsps |
| Type of oscilloscope | digital |
| Trigger modes | automatic, normal, single |
| Vertical resolution | 8bit |