Milli-ohm meter; LCD 3,5" (320x240); -50÷399.9°C; Test: diodes
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T3MIL50
Manufacturer: TELEDYNE LECROY
Manufacturer code: T3MIL50
Product downloads
Specification for Milli-ohm meter; LCD 3,5" (320x240); -50÷399.9°C; Test: diodes
| Supply voltage | 240V AC |
| Interface | HANDLER/SCAN/EXT I/O, RS232C, USB |
| Temperature measuring range | -50...399.9°C |
| Kind of display used | LCD 3,5" |
| Display resolution | 320x240 |
| Measuring instrument features | memory for 20 settings |
| Standard equipment | test lead |
| Type of meter | milli-ohm meter |
| Measurement | resistance (4-wire) |
| Continuity test | acoustic indication |
| Diode test | yes |