LED strip; 22V; white neutral; W: 40mm; L: 560mm; No.of diodes: 48
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T40560L-940-0
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for LED strip; 22V; white neutral; W: 40mm; L: 560mm; No.of diodes: 48
| Operating voltage | 22V |
| Max. operating current | 350mA |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Connector | WAGO 2060 |
| Type of module | LED strip |
| Width | 40mm |
| Length | 560mm |
| Number of diodes | 48 |
| Standard | Zhaga Book 7 |
| LED colour | white neutral |
| Colour temperature | 4000K |
| Min. colour rendering index | 90 |
| Light source efficiency | 185lm/W |