Triac; 800V; 4A; 35mA; SMD; Snubberless™; reel,tape; DPAK
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T435-800B-TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: T435-800B-TR
Product downloads
Specification for Triac; 800V; 4A; 35mA; SMD; Snubberless™; reel,tape; DPAK
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | reel, tape |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Max. load current | 4A |
| Gate current | 35mA |
| Technology | Snubberless™ |
| Max. forward impulse current | 31A |