RFID reader; 4.3÷5.5V; GPIO,I2C,RS232,SPI,TTL,USB,WIEGAND
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T43O-F6C0-PI
Manufacturer: ELATEC
Manufacturer code: TWN4 MULTITECH 3 M OEM PCB VERSION PI
Product downloads
Specification for RFID reader; 4.3÷5.5V; GPIO,I2C,RS232,SPI,TTL,USB,WIEGAND
| Supply voltage | 4.3...5.5V |
| Kind of connector | Micro USB |
| Interface | GPIO, I2C, RS232, SPI, TTL, WIEGAND, serial |
| Dimensions | 50x35x7mm |
| Frequency | 125kHz, 13.56MHz |
| Type of communications module | RFID reader |
| Communications modules features | antenna |
| Supply current | 120mA |
| USB speed | Full Speed |
| Transmission rate | 848kbps |
| Operating system | iOS, Linux, Mac OS X, Windows 7, Windows 8, Windows 10, Android |