Spiral wrapping; ØBundle : 9.5÷101.6mm; polyetylene; black; L: 30m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T50FR-C20Y
Manufacturer: PANDUIT
Manufacturer code: T50FR-C20Y
Product downloads
Specification for Spiral wrapping; ØBundle : 9.5÷101.6mm; polyetylene; black; L: 30m
| Operating temperature | -20...50°C |
| Colour | black |
| Material | polyetylene |
| Resistance to | flame |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Length | 30m |
| Type of cable accessories | spiral wrapping |
| Cable accessories application | binding cables into bundles, wires protection against damage |
| Bundle diameter | 9.5...101.6mm |