Cable tie
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
T50RDH-PA66HS-BK
Manufacturer: HELLERMANNTYTON
Manufacturer code: 117-05050
Product downloads
Specification for Cable tie
| Operating temperature | -40...105°C |
| Colour | black |
| Version | double |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 210mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Cable accessories application | for parallel routing |
| Tie strength | 180N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 4.7mm |
| Loop diameter max | 38mm |