Stud thyristor; 1kV; 80A; 125A; 150mA; Package: bulk; TO209AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
T52-80-10-50-DX1
Manufacturer: KUBARA LAMINA
Manufacturer code: T52-80-10-50-DX1
Product downloads
Specification for Stud thyristor; 1kV; 80A; 125A; 150mA; Package: bulk; TO209AC
| Mounting | screw |
| Case | TO209AC |
| Kind of package | bulk |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 125A |
| Gate current | 150mA |
| Max. forward impulse current | 1.45kA |
| Load current | 80A |
| Turn-on time | 7µs |
| Fastening thread | M12 |