T9GS5L24-9
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
30.0
Product code:
T9GS5L24-9
Manufacturer: TE Connectivity
Manufacturer code: T9GS5L24-9
Specification for T9GS5L24-9
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Current rating | 20A |
| Coil resistance | 90Ω |
| Rated coil voltage | 9V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Contact current max. | 30A |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 15ms |
| Coil current | 100mA |