Enclosure: multipurpose; X: 65mm; Y: 95mm; Z: 60mm; TEMPO; ABS; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TA090706
Manufacturer: FIBOX
Manufacturer code: TA090706
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 65mm; Y: 95mm; Z: 60mm; TEMPO; ABS; grey
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Dimension Y | 95mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 65mm |
| Dimension Z | 60mm |
| Kit contents | cover fastening screws, gasket, hinges, mounting screws |
| Cover colour | grey |
| Cover material | ABS |
| Mechanical impact resistance | IK07 |