Enclosure: multipurpose; X: 122mm; Y: 187mm; Z: 130mm; TEMPO; ABS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TA191213
Manufacturer: FIBOX
Manufacturer code: TA191213
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 122mm; Y: 187mm; Z: 130mm; TEMPO; ABS
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Dimension Y | 187mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 122mm |
| Dimension Z | 130mm |
| Kit contents | cover fastening screws, gasket, hinges, mounting screws |
| Cover colour | grey |
| Cover material | ABS |
| Mechanical impact resistance | IK07 |