Cable tie holder; polyamide; UL94V-2; natural; Ht: 5mm; L: 19mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
TA1S8-C
Manufacturer: PANDUIT
Manufacturer code: TA1S8-C
Product downloads
Specification for Cable tie holder; polyamide; UL94V-2; natural; Ht: 5mm; L: 19mm
| Mounting | screw |
| Operating temperature | -60...85°C |
| Body material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Width | 9.5mm |
| Length | 19mm |
| Height | 5mm |
| Body colour | natural |
| Panel cutout diameter | 4.3mm |
| Type of cable accessories | holder |
| Cable accessories application | for cable ties |
| Tie width | 2.5...4.8mm |