Circuit breaker; Urated: 240VAC; 32VDC; 16A; SPST; 34x14.5mm; 19g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TA36-RS14FQ100BBHW160000-000
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: TA36-RS14FQ100BBHW160000-000
Product downloads
Specification for Circuit breaker; Urated: 240VAC; 32VDC; 16A; SPST; 34x14.5mm; 19g
| Operating temperature | -30...60°C |
| Leads | connectors |
| Mounting hole diameter | 34x14.5mm |
| Current rating | 16A |
| Rated voltage | 32V DC, 240V AC |
| Contacts configuration | SPST |
| Actuator colour | black |
| Type of protection | circuit breaker |
| Button marking | O-I |
| Breakers application | household appliance, industrial appliance |