Circuit breaker; Urated: 240VAC; 60VDC; 10A; DPST; 34x26mm; 32g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TA36-RS24FQ200BWHE100000-000
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: TA36-RS24FQ200BWHE100000-000
Product downloads
Specification for Circuit breaker; Urated: 240VAC; 60VDC; 10A; DPST; 34x26mm; 32g
| Operating temperature | -30...60°C |
| Leads | connectors |
| Mounting hole diameter | 34x26mm |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 60V DC, 240V AC |
| Contacts configuration | DPST |
| Actuator colour | white |
| Type of protection | circuit breaker |
| Button marking | O-I |
| Breakers application | household appliance, industrial appliance |