Cable; USB 2.0; USB C plug,USB C angled plug; 2m; black; 480Mbps
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAKHH
Manufacturer: VENTION
Manufacturer code: TAKHH
Product downloads
Specification for Cable; USB 2.0; USB C plug,USB C angled plug; 2m; black; 480Mbps
| Max. operating current | 5A |
| Kind of core | Cu, tinned |
| Version | USB 2.0 |
| Wire insulation material | TPE |
| Cable length | 2m |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Cable external diameter | 4.1mm |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | USB C angled plug, USB C plug |
| Insulation colour | black |
| Shield structure | aluminium foil, braid made of aluminium wires |