Enclosure: junction box; X: 122mm; Y: 187mm; Z: 90mm; wall mount; ABS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TAM 191209
Manufacturer: FIBOX
Manufacturer code: TAM 191209
Product downloads
Specification for Enclosure: junction box; X: 122mm; Y: 187mm; Z: 90mm; wall mount; ABS
| Mounting | wall mount |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | junction box |
| Version | with metric knockouts |
| Flammability rating | UL94HB |
| Dimension Y | 187mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 122mm |
| Dimension Z | 90mm |
| Cover colour | grey |